Park Zdrojowy

Zabytkowy park zdrojowy o powierzchni 12,97 ha, położony jest w centralnej części uzdrowiskowego miasta Kudowa-Zdrój, między ulicami: Moniuszki-Zdrojowa-Jana Pawła II z przyległą Górą Parkową. Założenie powstało w XVIII wieku, a w następnym stuleciu zostało powiększone.

Kaplica Czaszek w Czermnej

Kaplica Czaszek

zabytek sakralny znajdujący się w Kudowie-Zdroju, w dzielnicy Czermna. Kaplica położona jest w odległości ok. 1 km od centrum Kudowy w dolinie rzeki Czermnicy.

Pijalnia Wód Mineralnych

Monumentalna Pijalnia Wód z początku XX w. to półkolisty budynek, nawiązujący do stylistyki barokowej i secesyjnej. Pijalnia jest połączona z dużą, otwartą, żeliwną halą spacerową. Pod nią przebiega główna aleja parkowa i mieszczą się Nowe Łazienki. Wnętrze pijalni zdobią malowidła węgierskiego malarza Arpada Molnara, ukazujące stary zdrój oraz Dolny Śląsk z początku XX wieku.

Szlak Ginących Zawodów

Szlak Ginących Zawodów

Tylko   tutaj   podczas   jednej wizyty    można    zapoznać    się    z    ginącymi zawodami:        garncarstwem,        kowalstwem, tkactwem      i      piekarstwem.      Proponujemy degustację   wiejskiego   chleba   ze   smalcem, który  zdobył  liczne  nagrody,  m.in.  kilkakrotnie Ministra Rolnictwa. Zapraszamy Gości indywidualnych a także grupy dzieci i dorosłych.

kontakt do wypożyczalni rowerów Kudowa
N

Gwarancja świetnej zabawy 🙂

Siedziba firmy:

Tu nas znajdziesz: